Koncert Orkiestry Nadarzyn

Tego jeszcze na naszych zlotach nie było. Jedną z głównych atrakcji będzie koncert Orkiestry dętej, która zagra dla nas specjalny koncert z włoskim repertuarem! Serdeczne podziękowania dla właścicieli Pałacu w Rozalinie oraz Sołtys wsi Rozalin – Pani Agnieszki Palmowskiej.

Australia

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Orkiestra powstała w 1998 r. i jest uważana za jedną z najlepszych orkiestr dętych, co potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia przyznawane podczas festiwali i konkursów, w których brała udział zarówno w Polsce jak i za granicą – w większości państw Europy oraz między innymi w Chinach, Singapurze, Rosji czy Australii. W Nowym Jorku otwierała  Paradę Pułaskiego, a w Kuala-Lumpur grała podczas charytatywnego koncertu dla Królowej Malezji. W kwietniu Br. reprezentowała Polskę na Międzynarodowym Festiwalu w Hue w Wietnamie.

Po raz drugi w ubiegłym roku zdobyła pierwsze miejsce podczas Mistrzostw Polski Orkiestr Dętych we wszystkich konkurencjach: programie koncertowym, przemarszu oraz mustrze paradnej.

Muzycy występują zarówno w salach koncertowych, jak i w dynamicznych, bardzo efektownych pokazach musztry paradnej.

Podczas wielu koncertów muzycy towarzyszyli również uznanym gwiazdom polskiej estrady: Krystynie Prońko, Zbigniewowi Wodeckiemu, Agnieszce Fatydze, Magdzie Tul, Justynie Steczkowskiej. Orkiestra występowała w wielu programach telewizyjnych. W tej chwili kończy nagrywanie 4. płyty CD.

W tej amatorskiej Orkiestrze realizuje swoje muzyczne pasje ponad osiemdziesiąt osób w różnym wieku, zarówno dorośli, wykonujący na co dzień zawody niezwiązane z muzyką, jak i studenci oraz uczniowie szkół podstawowych i średnich.

W 2008 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyróżnił Orkiestrę przyznając odznaczenie “Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Założycielem i dyrygentem Orkiestry jest Mirosław Chilmanowicz.